İNTİSAD 3. GENEL KURUL TOPLANTISINDA ÇAĞRI AVCU BAŞKAN VEKİLİ SEÇİLDİ!

İNTİSAD 3. GENEL KURUL TOPLANTISINDA ÇAĞRI AVCU BAŞKAN VEKİLİ SEÇİLDİ!

İnsanlığa faydalı olacak projeler etrafında toplanan; sosyal, girişimci, etik kurallara duyarlı, dünya çapında hedefleri olan, vizyon sahibi, güvenilir ve ahlaklı yerli ve yabancı iş insanları tarafından kurulan Enternasyonal İş İnsanları Derneği (İNTİSAD), Genel Kurul toplantısını Barcelo Hotel Taksim’de gerçekleştirdi.

İNTİSAD Eğitim Komisyonu Başkanı Çağrı Avcu, Divan Kurulu’nun önderliğinde gerçekleştirilen açık oylama sonucunda İNTİSAD Başkan Vekili olarak seçildi. Bu oylama sonucunda İNTİSAD Başkanı olarak Selahattin Par yeniden Başkan seçildi.

Türkiye’nin ihracatına büyük katkı sağlayan İNTİSAD’ın geçtiğimiz hafta İstanbul Taksim Barcelo Hotel’de gerçekleşen 3. Olağan Genel Kurul Toplantısında konuşan Çağrı Avcu, “Bugün genel kurulumuzda gerçekleşen seçim sonucunda İNTİSAD Başkan Vekilliği görevine layık görülmek benim için büyük bir onur ve sorumluluk kaynağıdır. Bu yeni görevim ile ilk hedefimiz 2024 yılında ihracatta da rakamlarımızı iki katına çıkarmak ve doğru temsilcilerle dünya çapındaki nokta sayımızı arttırmaktır, ” ifadeleriyle yeni görev ve sorumlulukları ile tüm dünyada insanlığa fayda sağlayacak projelerde aktif bir rol oynamaya ve hızla büyümeye devam edeceklerini vurguladı.

İNTİSAD Başkanı Av. Selahattin Par’ın liderliğinde gerçekleşen Enternasyonal İş İnsanları Derneğinin (İNTİSAD) 3. Genel Kurul Toplantısına Yönetim Kurulu Üyeleri Tülay Güneş ve Çağrı Avcu’nun yanı sıra Divan Kurulu Üyeleri Süleyman Ecevit Şanlı, Gülnur Kamaşak ve Önder Çelik de katılım sağlayarak derneğin gelecek dönem yönetimini belirlemek adına önemli kararlar aldılar.

İNTİSAD (Enternasyonal İş İnsanları Derneği), altı yıl önce kurulmuş ve dünya genelinde sosyal, girişimci ve etik değerlere duyarlı iş insanlarını bir araya getirerek güvenilir ve ahlaklı bir platform oluşturmuştur. Dernek, insanlığa fayda sağlayacak projelerde aktif bir rol oynarken hızla büyümeye devam etmektedir.

EĞİTİM KOMİSYON BAŞKANLIĞINDAN BAŞKAN VEKİLLİĞİNE

2018 yılında ortakları ile kurduğu İstanbul merkezli Dore Okullarının Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenen Çağrı Avcu, kariyerinin büyük bir kısmını eğitim sektöründe yaptığı çalışmalar ile şekillendirmenin yanı sıra İntisad Eğitim Komisyonu Başkanlığını da eş zamanlı yürütmüştür. Görevi süresince birçok üniversiteli gence burs imkanı sağlamış, eğitim faaliyetlerine öncülük etmiş ve farklı eğitim modelleri ile eğitim camiasında önemli bir konuma gelmiştir.

İNTİSAD’ın eğitim faaliyetlerinde yaptığı çalışmalarla büyük takdir toplayan Avcu, Başkan Vekilliği görevinde de daha büyük başarılara imza atacağını ve bu yıl hedeflerinin 1000 üniversiteli öğrenciye burs imkanı sağlamak olduğunu ifade etti.

 

 

Avcu’nun, “Başkanımız Selahattin Par öncülüğünde 6 yıl gibi kısa bir sürede birçok başarılı sosyal sorumluluk projesine imza atan İNTİSAD, 2023’te “Dünyayı Yeşil Kurtaracak” sloganıyla yola çıktığı ağaçlandırma projelerinden üniversite öğrencilerine mentorlük hizmetine kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösterdi. Ben de Başkan Vekilliği görevim boyunca 2024 yılı itibarıyla İNTİSAD’ın uluslararası ticaret ağını güçlendirmek amacıyla düzenlenecek workshoplarda, fuar ve kongrelerde dünya çapında kabul görmüş eğitim faaliyetlerini ülkemizde uygulamaya ve uygulatmaya devam edeceğim,” sözleri büyük alkış topladı.

 İNTİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Par, Genel Kurul toplantısında başarılı iş insanlarından oluşan yeni bir liste ile Başkan Vekili Çağrı Avcu’nun görev ve sorumluluklarına da değindi. Derneğin 2024 ve sonrasındaki hedeflerini paylaşan Par, temsilciliklerinin dünya çapında artması ve network ağının genişlemesi adına yapılacak tüm projeleri birlikte yürüteceklerini vurguladı.


İNTİSAD Başkan Vekili Çağrı Avcu, Dore Okulları Kurucu Ortaklarından Kadir Çitil, ünlü yönetmen Haydar Işık ile iş ve sanat camiasından birçok kıymetli isim Genel Kurul öncesi bir araya geldi. Uzun süre sohbet eden Avcu, gelecek dönem hedeflerini ve projelerini anlatarak büyük beğeni topladı.

Bir yanıt yazın