Dört ödüllü “Yaz Gecesi Müzikali” kapalı gişe sahnelenmeye devam ediyor

Dört ödüllü “Yaz Gecesi Müzikali” kapalı gişe sahnelenmeye devam ediyor

William Shakespeare’in yazdığı, Baht Tiyatro & VAG Yapım’ın yapımcılığını, Volkan Ateş Gündüz’ün yönetmenliğini üstlendiği ‘Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası’ndan’uyarlanan “’Yaz Gecesi  Müzikali”, geçtiğimiz akşam Trump Sahne’de izleyici ile buluştu.

 

Sivas Devlet Tiyatroları’nda Genel Müdürlük yapan Volkan Ateş Gündüz bu uyarlamasında daha çok gençlere hitap eden bir oyun yaptı. Amacı ise Shakespeare’i gençlere tanıtmaktı.Onların anlayacağı müziklerle komedi unsurlarını uyguladı, iki sezon içerisinde aldığı dört ödülle karşılığını buldu.

Bir acayip kumpanyadır bu;

Aşıklar, periler, soylular ve esnaflar… Kumpanyamızda insana dair her şey var. Üstelik biz derdimizi koyu bir kasvetle değil şarkıyla, dansla ve eğlenceyle anlatıyoruz

Birbirini seven fakat annesi tarafından kavuşmaları önlenen Hermia (İlke Öztürk) ve Lysandrus (Utku Palta), Atina’dan kaçış planı yapar. Annesi tarafından Demetrius (Emsal Yeşilbingöl) adlı başka bir soylu ile evlendirilmek istenen Hermia, Lysandrus’a aşıktır. Evlerinden kaçan Hermia ve Lysandrus kendilerini büyülü bir ormanda perilerin içinde bulur. Fakat Hermia’nın yakın arkadaşı Helena (Eylül Başoğlu) da Demetrius’a aşıktır. Bu aşk dörtgeni ormanda yaşayan perilerin de içine düşmesiyle komik bir hal alır. Ormanda yaşayan peri kralı Oberon’un (Can Ceylan), Perilerin EcesiTitania’dan (Duygu Urhan) intikam almak için hazırladığı büyülü tuzak bu dört aşığı da içine alır.

Aşıkların evliliklerinde söz sahibi olan Atina Dükü’nün(Levent Akkök) düğün gecesinde karmaşıklaşan olaylar bir tiyatro oyunu sahnelemeye çalışan yarım akıllı amatör bir tiyatro grubunun da dahil olmasına neden olur. Bütün garipliklerin üzeri tılsımların ve büyülerin olduğu bir rüya ile örtülür.

Sonunda herşeyin çözüldüğü ve tüm aşıkların birbirlerine kavuştuğu oyun mutlu sonla biter.

Tiyatro Birleştirir, Tiyatro İyileştirir, Müzikal Güzelleştirir” sloganı ile umudu sürdürmemiz için sanatla daha çok buluşmamız gerektiğine dikkat çeken Volkan Ateş Gündüz tüm sanatseverleri tiyatrolara davet ediyor.

 

Seyreyleyin ey dostlar; kabaremizi bu gece.

Mucizeler yaratır her bir hece,

Gelin, izleyin, işitin sözümüzü,

Coşsun yürekler, bulalım özümüzü…

 

Müzikleri Sezen Aksu, Can Atilla, Samet Önder Kök, Volkan Ateş Gündüz, Ulaş Kurugüllü, Utku Palta, Mustafa Töngemen, Erdinç Çelikkol’a aranjeleri Samet Önder Kök, Can Atilla’ya koreografisi Sinem Ceylan dekor tasarımı Selim Cinisli, kostüm tasarımı Cemre Melis Çınar’a ait olan müzikalin vokal koçluğunu Şebnem Özsaran yapıyor.

MÜZİKALDE YER ALAN İSİMLER

Nick Bottom:  Volkan Ateş Gündüz

Snog: Can Ceylan

Peter Quince: Yunus Emre Gedik

Francis Flute: Aziz Çoban

Snout: Rinat Al’bikov

Hermia: Ezgi Acıoğlu, İlke Öztürk

Lysandrus: Utku Palta

Helena: Eylül Başoğlu

Demetrius: Emsal Yeşilbingöl

Oberon: Cüneyt Üstün, Can Ceylan

Titania: Duygu Urhan

Puck: Yaşar Karakulak, Şeyma Gültekin

Theseus: Levent Akkök, Andrei Gritcu

Hippolyta: İris Arıkan

Egeus: Cansu Büyükabalı

Periler: Ilgın Su Sayman, Ezgi Çorapsız, İris Arıkan, Anastasiya Mocharska, Viktoriya Mocharska, Didem Nur Özçelik,

Piyano : Anastasiya Mocharska

Bir yanıt yazın